بهره برداری از بخش های جدید درمانی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همزمان با هفته دولت

  • 1398/06/06
  • 12:58:32
  • 437

به گزارش روابط عمومی بيمارستان کیش، مراسم گرامیداشت روز پزشک و بهره برداری از بخش های جدید بیمارستان کیش با حضور دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش،شيخ يعقوب شمس امام جمعه اهل سنت كيش، دکتر شادنوش قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت کشور، دکتر نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش و مسئولان این مجموعه، ائمه جماعات کیش، مسئولان نظامی و انتظامی جزیره، عبد القدوس هادی مباشر سفارت افغانستان  و جمعی از اصحاب رسانه کیش همزمان با هفته دولت برگزار شد.

دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم یاد و خاطره شهدا به ویژه پزشکان شهید را گرامی داشت و با تبریک هفته دولت و روز پزشک، پزشکی را حرفه ای ارزشمند دانست و افزود: پزشکان همیشه منشا اثر و خدمت بوده اند.

وی با عرض خداقوت به همه پزشکان میهن اسلامی به ویژه  پزشکان جزیره کیش، از آنان به عنوان انسان های زحمتکش و صبور یاد کرد که با حرفه دشوار خود علاوه بر نجات جان بیماران، در طول سال های خدمت خود به انسانهایی راز دار با ارتباطاتی مثبت برای تعامل با همنوعان خود تبدیل می شوند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به جایگاه جزیره کیش در عرصه گردشگری و اهمیت میزبانی شایسته از گردشگران و ارائه خدمات درمانی مطلوب  به شهروندان، مسافران و گردشگران سراسر ایران و همچنین گردشگران سلامت که از کشورهای دیگر به این جزیره سفر می کنند گفت: این موضوع  ما را ملزم می کند تا در حوزه سلامت و درمان به بهترین شکل ممکن خدمت رسانی کنیم.

وی افزود: راهبرد ما در همه عرصه ها و مجموعه ها و به ویژه حوزه سلامت این است که با تمام توان از زیر ساخت های منطقه آزاد کیش در ارتقا کیفیت و استاندارد سازی بهره گرفته و از ظرفیت بخش های خصوصی توانمند نیز کمک بگیریم و دراین میان از پیشنهادات در این خصوص استقبال می کنیم تا مسئولیتی را که بر عهده داریم به انجام برسانیم.

مظفری گفت: در راستای توسعه گردشگری سلامت، امروز شاهد بهره برداری از بخش های جدید در مجموعه بیمارستان کیش هستیم و با به روز شدن این تجهیزات و امکانات، توقع نسبت به گذشته از بیمارستان بیشتر می شود چرا که شخصیت های بزرگ و اجرایی کشور در این بخش بسیار حمایت کردند و کلیدی ترین افراد حوزه بهداشت، درمان، تامین اجتماعی و سازمان منطقه آزاد کیش عضو هیئت امنا بیمارستان هستند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: این تجهیزات و امکانات جدیدی که امروز بهره برداری شد کم نظیر یا حتی در سطح کشور بی نظیر است و باید از ظرفیت های موجود بخش سلامت و درمان استفاده کنیم تا کیش عرصه ارائه خدمات شایسته و درجه اول پزشکی شود و دانش پزشکی که در سطح کشور داریم در جزیره کیش تبلور یابد.

مظفری تاکیدکرد: هدف ما این است که نه تنها شهروندان و هموطنانمان از ارائه خدمات پزشکی رضایت داشته باشند بلکه گردشگران سلامت که جدیدترین بحث در صنعت گردشگری کشور است به دلیل وجود امکانات خوب، به روز و استاندارد و با کیفیت عالی، جذب خدمات درمانی در کیش شوند و علاوه بر این، با بهره مندی از دانش پزشکی و ظرفیت های موجود، برای کشور آورده اقتصادی داشته باشد که افتتاح دفتر گردشگری سلامت به این موضوع کمک شایانی می کند.

دکتر مظفری همچنین در خصوص تسهیل سفر گردشگران سلامت به کیش گفت: همه تلاشمان این است که از ظرفیت شرکت هواپیمایی کیش که متعلق به سازمان است استفاده کنیم اما با توجه به امکانات محدود در این حوزه، مذاکراتی با سازمان هواپیمایی کشور انجام شده است تا برای جبران کمبود ها بتوانیم از پرواز های خارجی بهره مند شویم.

دکتر شادنوش قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با تبریک روز پزشک پزشکان را یکی از تاثیرگذارترین افراد جامعه برشمرد و گفت: پزشکان برای نجات بیمار سختی ها  را با تمام توان به جان می خرند که در تصور نمی گنجد و امید دارم جامعه ما بیش از پیش قدردان زحمات شما انسان های وارسته و از خود گذشته باشد.

وی افزود: کار های بزرگی در حوزه سلامت و پزشکی در کشور انجام می شود و برای مثال اگر پیوندی بخواهد انجام شود در لحظه 150 نفر به صورت آماده باش در تمامی بخش های مربوط فعالیت می کنند.

قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همواره حامی همیشگی سلامت بوده است و یکی از نقاط قوت این منطقه محسوب می شود اظهار داشت: جذب گردشگر سلامت در این بیمارستان نشان می دهد که برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها به درستی در این حوزه انجام شده و ادامه دارد و در شرایط کنونی با نگرش بلند دکتر مظفری گردشگری سلامت در کیش در حال گسترش و توسعه است و با وجود هزینه های زیاد این حوزه، توجه سازمان منطقه آزاد کیش به این موضوع مهم، بسیار قابل تقدیر است.

دکتر نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش نیز در این مراسم پس از ارائه گزارشی از چشم انداز 1400 بیمارستان و زیر ساخت های انجام شده گفت: مهمترین موضوع مد نظر مجموعه ما در ایجاد این زیرساختها و ظرفیت ها، توسعه گردشگری سلامت است که بر رونق صنعت گردشگری و در نهایت اقتصاد جزیره کیش نیز تاثیرگذار خواهد بود که در این زمینه و در راستای دستیابی به سیاست های کلان جمهوری اسلامی و همچنین خواسته دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، دفتر گردشگری سلامت در بیمارستان افتتاح شد.

دکتر نادعلی نژاد افزود: با قرار دادهای منعقد شده در این حوزه با شرکت های معتبر، تا هفته های آتی حدود حداقل 50 نفر گردشگر سلامت برای انجام امور درمانی یا بستری به جزیره کیش سفر می کنند که خود تحول بزرگی در این زمینه است.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در خصوص بخش های افتتاح شده گفت: بخش طب سنتی به خواسته شهروندان کیش و با همکاری های وزارت بهداشت و درمان در دو بخش طب سنتی ایرانی و چینی راه اندازی شد و بخش دندانپزشکی بیمارستان نیز که سال ها منفعل بود  از این پس به صورت واحدی مستقل و شبانه روزی به ساکنان و مسافران خدمت رسانی می کند.

وی افزود: آخرین نسخه و به روز ترین دستگاه سونوگرافی را با توجه به نیاز بیمارستان و پیشرفت سیستم تصویر برداری به تجهیزات اضافه کردیم تا خطاهای پزشکی را به حداقل یا صفر برسانده و رضایتمندی مراجعه کنندگان را افزایش دهیم.

حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش تمام پزشکان کیش گفت: زمینه پیشرفت فراهم نمی شود مگر آنکه علاوه بر فهم و درک بالا، اهل مطالعه و پشتکار باشیم و پزشکان با الگو گرفتن از بوعلی سینا فیلسوف بزرگ، این نکته را مد نظر قرار دهند و بدانند رمز ماندگاری بوعلی به عنوان چهره ای برجسته ارتباط با خدا و ایمان به او بود.

وی گفت: امیدوارم با تلاش های دکتر نادعلی نژاد شاهد پیشرفت و ترقی کیش در حوزه سلامت باشیم.

در پایان این مراسم از پزشکان و کارمندان نمونه بیمارستان با اهدا لوح، تقدیر شد.

آخرین خبرهای بیمارستان

راه اندازی مجدد بخش پوست و لیزر در بیمارستان كیش 1399/03/07
طرح فروش آنلاین دارو در دستور كار بیمارستان كیش 1399/02/24
برگزاری جشن روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی كیش 1399/02/20
خریداری دستگاه تشخیص كرونا برای بیمارستان كیش 1399/02/15
انجام نخستین عمل جراحی پیوند عروق در بیمارستان کیش 1399/02/09
پیام تبریك رئیس بیمارستان كیش به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت 1399/02/02
نصب شش دستگاه تونل ضد عفونی کننده در نقاط مختلف جزیره کیش 1399/02/02
اهدای یک دستگاه سی تی اسکن پیشرفته به بیمارستان کیش 1399/02/02
گفتگو با فرمانده خط مقدم مبارزه با کرونا + فیلم 1399/01/27
انتصاب رئیس هیئت امنای بیمارستان کیش 1399/01/24