معرفی IPD

  • 1401/06/01
  • 13:18:48
  • 1305
 
واحد IPD  بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش
IPD (International Patient Department)

از سال 1392 هدف و رويكرد بيمارستان کیش به سمت گردشگري سلامت با توجه به پتانسيل هاي بالقوه  جزيره كيش و اين مرکز درمانی پايه ريزي گرديد و در اين راستا واحد IPD  يا دپارتمان بيماران بين الملل در اين مركز فعاليت خود را آغاز نمود. از جمله ویژگی هایی كه اين دپارتمان را از ساير رقباي داخلي و خارجي متمایز میکند، میتوان به بهره گیری از زیر ساخت ها و امكانات توريستي و گردشگري فراوان در جزيره زيباي كيش و همچنین حضور پزشکان حاذق در تخصص های گوناگون، وجود کارشناسان خبره در رشته های مختلف و امکانات تشخیصی و درمانی با فن آوری روز دنیا اشاره کرد.

لازم به ذكر است طبق قوانین مناطق آزاد كشور، اتباع خارجی برای ورود مستقیم به منطقه آزاد کیش از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز، تا 30 روز نیاز به اخذ قبلی روادید (ويزا) ندارند. اين ويژگي سبب گرديده تا گردشگران سلامت بسياري از كشور هاي حاشيه خليج فارس و اقصي نقاط جهان جهت سفر به اين جزيره ي زيبا و استفاده از امكانات درماني و تفريحي اشتياق بيشتري نشان دهند.

کارشناسان دپارتمان بيماران بين الملل بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش كه به زبانهاي عربي و انگليسي مسلط هستند، وظیفه هماهنگی امور خارج‌ از بیمارستان اعم از رزرو پرواز و هتل، استقبال در فرودگاه، ترانسفر و کلیه فعالیت‌های گردشگری و رفاهی در مدت زمان حضور گردشگران سلامت در كيش و در ادامه پیگیری و انجام امور لازم جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمان سرپایی یا بستری را بعهده دارند و هزینه تقریبی و طول مدت درمان را با توجه به مستندات و توضيحات ارائه شده توسط گردشگر سلامت برآورد کرده و قبل از سفر به ايشان اعلام می‌دارند.

این واحد تمامی نيازهاي بيمار از بدو ورود به بيمارستان در خصوص پذیرش و مراحل درمان وی را برآورده مي سازد و از ويزيت اوليه پزشك تا انجام آزمايشات پاراكلينيكي و اتاق عمل، اتاق بستری، مسائل مربوط به امور مالی و ... را برای بیمار هماهنگ می‌کند.

 
گواهینامه های واحد IPD