واحد پلي كلينيك (کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی سرپایی)

  • 1394/08/04
  • 13:53:18
  • 21039

اين بخش در سه موقعیت مکانی مختلف تفکیک شده است:

بخش اول کلینیک تخصصی و  فوق تخصصی در مجاورت اورژانس این مرکز درمانی قرار دارد.

بخش دوم کلینیک تنفسی در ضلع چپ بیمارستان در ساختمانی مجزا قرار دارد که بیماران تنفسی را از بیماران عادی تفکیک می نماید.

بخش سوم  کلینیک امام علی(ع) که در مرکز شهر جهت دسترسی سریع و آسان تر مراجعین به خدمات پزشکی قرار دارد.

این بخش با بهره گيري از كادر پزشكي مجرب و متخصص، خدمات متنوع درماني و تشخيصي را در دو شيفت صبح و عصر به مراجعین محترم به صورت سرپايي ارائه مي دهد.

شما مي توانيد  با مراجعه به سايت بيمارستان جهت اطلاع از برنامه حضور پزشكان اين واحد، مشاهده رزومه پزشکان و دريافت نوبت اينترنتي اقدام نماييد. همچنین میتوانید با مراجعه به کیوسک های الکترونیکی مستقر در بیمارستان کیش و کلینیک امام علی(ع) و یا مراجعه به پذیرش مرکزی جهت اخذ نوبت بصورت حضوری اقدام نمایید.

برنامه حضور پزشکان بصورت هفتگی صادر میگردد و زمان شروع نوبت دهی هفتگی روزهای جمعه رأس ساعت 13 می باشد.

خدمات پلي كلينيك به شرح زير است:

كلينيك زنان، زایمان و نازایی: انجام كليه مراقبت هاي دوران بارداري و تشخيص و درمان بيماري هاي زنان و ناباروري با بهره گيري از فضاي كاملا مجزا از ساير كلينيك ها جهت رفاه بانوان.

کلینیک بیماریهای داخلی: تشخیص و درمان انواع بیماریهای داخلی توسط متخصصین داخلی.

كلينيك فوق تخصصی ارتوپدي:  تشخيص و درمان شكستگي ها، گچ گيري، جراحي ترميم جراحات وجراحي ستون فقرات و...

كلينيك اورولوژي: تشخيص و درمان كليه بيماريهاي مربوط به کلیه و مجاری ادراري و تناسلي آقايان ، بانوان و كودكان و بکار گیری از دستگاه یوروفلومتری در این کلینیک.

كلينيك گوش و حلق و بيني: تشخيص و درمان بيماري هاي حنجره و گوش و حلق كه در كنار اين كلينيك واحد شنوايي سنجي به همراه كارشناس مربوطه با امكانات كامل تعبیه شده است.

كلينيك چشم پزشكي: تشخيص و درمان بيماري هاي چشمي توسط متخصص چشم پزشکی كه در كنار آن كارشناس بينايي سنجی هم حضور داشته و يك عينك سازي نیز مستقر مي باشد.

كلينيك كودكان و نوزادان : با بهره گيري از امكانات پيشرفته تشخيصي و پزشكان متخصص مجرب ، ايجاد فضايي دلنشين و آرام بصورت مجزا از ساير بيماران ، تعبيه اتاق بازي كودك در زمان  انتظار و پخش كارتون در سالن انتظار و حضور دو متخصص كودكان و نوزادان براي  كاهش زمان انتظار از ويژگي هاي اين كلينيك مي باشد .

کلینیک جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات: تشخیص، جراحی و درمان بیمارانی که دچار بیماری و عارضه های مغزی و نخاعی می باشند.

كلينيك جراحي عمومي و لاپاراسکوپی: تشخيص و انجام اعمال جراحی جهت بيمارانی كه نياز به جراحي دارند.

كلينيك روان پزشكي: تشخيص و درمان بيماري هاي اعصاب و روان و انجام مشاوره و آموزش روش هاي كاهش استرس.

كلينيك بيهوشي: در اين كلينيك متخصص بيهوشي كليه بيماران را قبل از انجام عمل جراحي ويزيت مي كند.

كلينيك فوق تخصصی گوارش و كبد: با وجود دستگاه های مدرن و پيشرفته آندوسکوپی، کولونوسکوپی و فيبرواسكن، مي توان مشكلات گوارشی و كبدي بیماران را توسط فوق تخصص گوارش و کبد بررسي نمود.

کلینیک فوق تخصصی غدد:  تشخیص و درمان بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم مانند بررسی عملکرد تیروئید، اختلالات متابولیزم و تولید بیش از اندازه یا کم هورمون با حضور فوق تخصص در رشته های غدد بزرگسالان و اطفال

كلينيك نورولوژي: تشخيص و درمان كليه بيماري هاي اعصاب مركزي و محيطي. انجام  تست هاي  تشخيصي  EEG , EMG , NCV

كلينيك فوق تخصصي ريه: تشخيص و درمان كليه بيماري هاي دستگاه تنفس فوقاني و تحتاني كه توسط فوق تخصص ريه انجام مي شود. و انجام تست  اسپيرومتري به بهره گيري از  به روزترين تجهيزات .

کلینیک فوق تخصصی روماتولوژی: تشخیص و درمان اطفال یا بزرگسالانی که با مشکلات مربوط به مفاصل، بافت‌های نرم (غیراستخوانی)، بیماری‌های خود ایمنی و اختلالات ارثی بافت پیوندی سر و کار دارند.

كلينيك پوست و مو: در اين كلينيك دو اتاق عمل سرپايي مجهز وجود دارد و كليه امور در اين واحد انجام مي گيرد. دستگاه ليزر و... نيز جهت امور پوست وجود دارد.

كلينيك فوق تخصصی آريتمي :  تشخيص بيماري هاي  قلب و عروق با بهره گيري از  تجهيزات تشخيصي  اكو كارديو گرافي ، تست ورزش ، هولتر مانيتورينگ فشار خون و هولتر مانيتورينگ ريتم قلب.

کلینیک درد: تشخیص و رفع دردهای مزمن با حضور پزشک متخصص درد.

کلینیک بیماریهای عفونی: تشخیص و درمان بیماریهای عفونی و گرمسیری با حضور پزشک متخصص عفونی.

کلینیک دندانپزشکی: ارائه کلیه خدمات مربوط به دندان با بهره گیری از تجهیزات روز دندانپزشکی به مراجعین.

کلینیک ارتوپدي فني : با هدف ارائه بهترين خدمات تشخيصي و درماني  به جامعه توان خواهان و مراجعين اروزژانسي و غير اورژانسي و نورولوژي با بهره گيري از پيشرفته ترين سيستم هاي اسكن سه يعدي كف پا و تهيه  انواع ارتوز  و پروتز .

کلینیک شنوايي سنجي :  با بهره گيري از سيستم های نرم افزاري و سخت افزاري پيشرفته و به روز  غربالگري نوزادان ، سنجش شنوايي  كودكان و بزرگسالان و تجويز سمعك  براي مدد جويان در اين كلينيك انجام مي پذيرد .

کلینیک تغذیه: انجام مشاوره و ارائه رژیم تغذیه به بیماران سرپایی و نظارت مستمر بر تغذیه بیماران بستری توسط کارشناس تغذیه .

كلينيك روانشناسي: ارائه كليه خدمات روانشناسي به مراجعين توسط كارشناسان روانشناسي باليني

كلينيك مامايي: ارائه خدمات مامايي و مراقبت هاي بارداري، برگزاري كلاسهايي آموزشي مداوم براي مادران در دوران بارداري و پس از آن، آموزش تغذيه با شير مادر، آموزش زايمان طبيعي و ... توسط كارشناسان خبره مامايي